PL EN RU

strategic_design_consultancy.jpg

Autorskie biuro Janusz Kaniewski Design jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych pracowni projektowych w Polsce.


Międzynarodowa autorska pracownia designera Janusza Kaniewskiego projektuje przedmioty, urządzenia, pojazdy, architekturę i grafikę. Nasze strategiczne doradztwo w projektowaniu polega na stałej i profesjonalnej opiece nad projektem na każdym etapie realizacji. Nieprzerwany kontakt z najnowszą światową technologią i wieloletnie doświadczenie w produkcji  pozwala nam projektować nie produkt, a proces: projektowania, wyboru technologii, wdrożenia, racjonalizacji produkcji, marketingu. Rok 2013 przyniósł nowości: nowe biuro w ścisłym centrum Warszawy i nowoczesne standardy zarządzania.

Świadczymy usługi w zakresie projektowania, wdrażania i promocji produktu i architektury. Naszą specjalnością jest planowanie, tworzenie i umieszczanie na rynku urządzeń, przedmiotów, pojazdów o skomplikowanej technologii, towarów luksusowych, trudnych procesów produkcji i sprzedaży, połączonych działań produkcyjnych i marketingowych w celu zwiększenia sprzedaży.

Przedsiębiorstwom i osobom prywatnym oferujemy design na najwyższym światowym poziomie. Naszymi Klientami są m.in. Orlen, Żywiec, słynni sportowcy, włoski producent supersamochodów Ferrari i ukraińska sieć stacji benzynowych Parallel.

Samorządom i instytucjom oferujemy doradztwo w zakresie estetyki przestrzeni publicznej, współpracy publiczno-prywatnej, aktywizacji mieszkańców. Z naszych usług skorzystały m.in. Gdynia, Gdańsk, Warszawa, Łódź, Województwo Lubuskie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Janusz Kaniewski
Wieloletni projektant Pininfariny i Ferrari, autor lub współautor wielu współczesnych samochodów. Doradca Prezydenta Gdyni, pierwszy i jedyny nie-architekt w SARP, członek Rady Programowej biuletynu SARP -Arch. W 2012 roku Janusz Kaniewski zajął drugie miejsce w rankingu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców w Polsce według magazynu Forbes. Otrzymał także najwyższy wyraz uznania w zglobalizowanym świece: pojawiły się pierwsze podróbki jego produktów. Wiosną 2014 r. będzie obchodził 25-cio lecie pracy twórczej. Z tej okazji w październiku 2013 Wydawnictwo Bosz publikuje album „Janusz Kaniewski. Design”.

Alicja Kaniewska
Odpowiada za finanse i administrację. Wcześniej współprowadziła dział prasowy Ambasady RP w Kijowie i studio nagrań w Warszawie, była menedżerem artystów, pracowała w polskiej firmie branży IT z klientami z USA. Jako Żona Projektanta kierowała też nieraz jego niebieskim mercedesem. Żeby nie było sztampowo: punktualności i porządku nauczył ją brat filozof – no bo chyba nie siostra malarka.

Kamil Pączkowski
Zarządza projektami, nadzoruje PR i marketing. Dba o serwis kliencki, współtworzy strategię. Doświadczenie zobywał w MTV, MEC, podróżując oraz pomagając realizować różne przedsięwzięcia swojej dziewczynie projektantce. Jest współwłaścicielem klubokawiarni Towarzyska, gdzie we wtorki wspólnie z przyjaciółmi prowadzi DKF. W wolnych chwilach wymyśla aplikacje mobilne, pływa na wake’u i jeździ po Warszawie na kolarzówce.

Dominika Drezner
Absolwentka Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz. Podczas studiów brała udział w wielu konkursach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. W 2009 roku nagrodzona Stypendium Ministra Kultury za doskonałe wyniki w nauce. Jej prace były wystawiane na wystawach i festiwalach designu Łódź Design Festiwal, Gdynia Design Days. Laureatka nagrody Red Dot 2013. Uwielbia sport w szczególności sporty wodne, podróże i szeroko pojętą sztukę.

Marta Kaźmierczak
Absolwentka europeistyki i zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. Tłumacz audiowizualny z języka angielskiego. Specjalistka ds. PR i koordynacji projektów. Doświadczenie zdobywała przy realizacji Łódź Biennale, Łódź Design Festival, Atak Design. W wolnym czasie z zamiłowaniem fotografuje swoje koty.

Dominik Głąb
Absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie, ostatni wychowanek i kontynuator drogi Cezarego Nawrota. Współtwórca Pracowni Podstaw Projektowania dla przyszłych projektantów Na Wydziale Wzornictwa w Warszawie. Projektuje wirtualne przedmioty, które można potem znaleźć w realnym świecie, na półkach sklepowych. Za sprzęt AGD: sokowirówkę, czajnik i toster otrzymał nagrodę Dobry Wzór. W wolnych chwilach latem jeździ nad morze żeby uprawiać kitesurfing, a zimą w góry na snowboard.

Michał Ptak
Łodzianin, ukończył z wyróżnieniem Istituto Europeo di Design w Turynie na wydziale projektowania samochodów. Swój dyplom wykonał pod kierunkiem Chris’a Bangle’a. Finalista międzynarodowych konkursów Interior Motives i Berman Autostyle. Miłośnik historii sztuki, morza, muzyki elektronicznej, rowerów i starych SAAB­ów. Obowiązkowo każdego dnia chodzi na pływalnię.

Mateusz Przystał
Student Architektury na Politechnice Warszawskiej. Swoją przyszłość zamierza związać z projektowaniem w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Autor oficjalnego logotypu międzynarodowego programu edukacyjnego Comenius na lata 2011-2012. Interesuje się architekturą, malarstwem i fotografią, bardzo lubi podróże. W wolnych chwilach najczęściej można go spotkać nad kartką papieru z ołówkiem w ręku... Chyba że właśnie przygotowuje się do egzaminów.

Michał Żółkiewski
Inżynier konstruktor, ukończył kierunek Mechanical Engineering na OxfordBrookes University w Wielkiej Brytanii. Doświadczenie zdobywał pod okiemczołowych brytyjskich inżynierów pracując między innymi nad komponentami dlazespołów Formuły 1. Poza częściami do samochodów tworzy w 3D urządzeniaelektroniczne, meble i inne. Kiedy nie projektuje, buduje torowe BMW (lub się nim ściga), podróżuje albo podziwia sztukę współczesną.

Współpracują z nami:

Bartłomiej Pawlak
Student dyplomowego roku studiów Magisterskich Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na wydziale wzornictwa. Swoje pierwsze doświadczenia w projektowaniu zdobywał w Nałęczowie, gdzie również własnoręcznie wykonywał zaprojektowane przez siebie meble. Jego prace gościły m.in. na festiwalach Arena Design, Gdynia Design Days, Wawa Design Festiwal. Zwycięzca w konkursie na identyfikację jednej z inicjatyw Narodowego Centrum Kultury. W wolnych chwilach lubi zakłócić spokój grą na djembe, lub wyjeździć kilka leśnych ścieżek niepokornym czterosuwem.

Kamil Laszuk
Ukończył z wyróżnieniem Wzornictwo Przemysłowe na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zdobył wiele międzynarodowych nagród designerskich, min. CORE77 w Nowym Jorku i Red Dot Award w Singapurze. Ukończył również Szkołę Muzyczną zdobywając dyplom kontrabasisty.Na pozór spokojny lecz w środku drzemie w nim dusza sportowca.

Filip Król
Student Industrial Design w School of Form w Poznaniu. Na co dzień zajmuje się wzornictwem przemysłowym i koncypowaniem transportu. Jego pasją jest projektowanie aut. Dodatkowo zajmuje się filozofią i psychologią, badając ich wpływ na design. Jest zwolennikiem poglądu antropocentrycznego. Ulubiony projektant to Nuccio Bertone. Jest wielbicielem sportu, a najchętniej gra w Futsal. Oprócz tego interesuje się MotoGP.

Katarzyna Wolny
Absolwentka pracowni grafiki książki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Laureatka miedzynarodowych konkursów książki artystycznej: Artists’ Books on Tour organizowanego przez mauzeum MAK w Wiedniu, wspólnie z muzeami w Lubljanie i Pradze (2011), oraz Art Book Wanted organizowanego przez wydawnistwo edition lidu w Pradze (2013). Asystentka w Pracowni Grafiki Ksiązki, Grafiki Edytorskiej i Podstaw Projektowania na macierzystej uczelni. Zajmuje się projektowaniem książek, grafiką edytorską, typografią i informacją wizualną.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.